yeni güvercin aldım nasıl uçurmalıyım

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve emre110 tarafından 25 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. emre110

emre110 Member Üye

evet abiler kümesteki uçmayan kuşları yok ettim sattım yerine taklacı 1 çift beyaz ve 1 çift mavi aldm ben bunları ilk uçuşunda nasıl uçurmalıyım sizce ne yaparak uçurayım damcı olmamaları için ne yapmam lazım 1 -2 taktik verirseniz çok memnun olurum ve kaç hafta tutayım kuşları ? ayrıca kuşlar daha sökülmemiş yavru nasıl uçurmam lazım

2. fener63

fener63 Member Üye

kanatlarını bağla acele etme 10 gün sonra aç sonra bırak damda kanat açıkken gezsinler tabi bağlı oldugundada gezdir damı iyi ezberlet kuşlarına ortalam 20 gün böyle geçsin sonra ufak ufak uçurmaya dene uçururken yemli karnı yok olmasın aç uçur sıkma fazla 2 veya 3 kez uçur indir sonra dinlendir yemle sabah akşam böyle yap serin havada zamanla sökülürler kendileri uçar çok sıkarsan damcı olurlar yine

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Yavru güvercinleri hemen uçurma önce damına alıştır damı bilsin öğrensinler sonra sabah akşam olmak kaydıyla iki kez uçur uçurmadan önce yem su verme tok güvercin uçmaz uçarsada randumanlı uçmaz çabuk yorulur düşer. Sen tokken futbol oynayabilirmisin öyle düşün. Yavru derken ne kadar yavru geldiği yerde uçmuşmu bunları sormak bilmek lazım zaten geldiği yerde uçum egitimi almışşsa seni fazla yormadna kısa sürede uçurur neşelerini alırsın. Saga sola konan güvercinlerin en büyük sorunu o kuşları sıkıştırıyorsunuz ilk uçtugu zaman hayvan hamken damlara düşüyor sonra damçı oluyor senin damlara düşen kuşların usta adamlarda çok güzel uçar mesela bazı kuşlara zaman tanımalısın acele etmemlisin

4. emre110

emre110 Member Üye

bide ben bu kuşları nasıl içeri sokabilirim ya tok olmalarına rağmen giriolar yuvaya anca akşama dogru giriolar ne yapmam lazım ?

5. fener63

fener63 Member Üye

Egitimle içeri sokacaksın kümesde yemle öyle alışırlarsa içeri girerler

Sayfayı Paylaş