Yavrularımı ne zaman uçurmalıyım

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve emre110 tarafından 29 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. emre110

emre110 Member Üye

abiler ne zaman uçurmalıyım yavrularımı yavrular baska var arap var baska 31.günü acaba ben bunu nezaman uçurmalıyım ve ne zaman yem vermeye başlamalıyım ?

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

36 günde yeme tam düşer 45 güne kadar artık ufak ucumlara baslar 60 güne kadar tam uçar ona göre hesap et sabah akşam yemle

3. emre110

emre110 Member Üye

nasıl uçurmalıyım abi elimlemi atıyım değneklemi kaldırayım birde tekmi uçurayım yoksa annesi veyababasıylamı

4. guvercinurfa

taklacı ise egitim amaçlı ana baba ile ucurmak dogru ama genelde her kus yol gösteren kuşlarla ucurulup egitilmeli

5. emre110

emre110 Member Üye

ama bunların ana babası uçmuor fazlada benim başka taklacılarım var onlarla uçurammı? vede abi şimdiden önlerinde yem bulundurayımmı vede annesinin yanından ne zaman ayırayım ayırınca ne yapmalıyım tek biryeremi koyam ne yapam yardım ederseniz çok utlu olurum

6. guvercinurfa

yem yiyim 1 fekli olana kadar anne baba yanında kalsın yemlemeyi sabah ve akşam olmak üzere 2 kez yap ayrıca diger taklacılar ile ucurabilirsin bir yavru ortalama 45 günde uçar.

7. emre110

emre110 Member Üye

abi benim baska yavruların 1inde gelişim bozuklugu vardı digeri saglıklıydı neyse iyleşdi ama diger yavrudan küçük yem yiyemior fazla acaba diger büyük olan baskayı ayırsam onu ayırmasam sorun olurmu abi ayırınca nereye koyam yavruyu acaba birde ilk uçucagı zaman diger kuşlarımlamı uçurayım

8. fener63

fener63 Member Üye

kardeş hergün aynı soruları soruyon ama yazdıklarımızı dinlemiyorsun galiba yavruları diğer ucan büyük kuşların ile 50 günlük oldularmı uçur. yavruların gelişmiyorsa yavru hapı al ver yada ezaneden balık hapı al ver 2 günde bir hap yuttur gelişir

9. guvercinurfa

Ayıracagın kardeşler aynı yumurta ikizimi ayrıca. yavruları egitimli uçan kuşla uçurursan daha çabuk uçurursun. Gelişmeyen yavruların için ya yavru hapı al yada polivit çocuk surubu var eczanede 5 lira ondan al günde 2 damla damlat agızdan büyür yavruların

10. emre110

emre110 Member Üye

yok abi yavru artık büyüorda aynı yumurta ikizi derken ?

11. guvercinurfa

yani çift yumurta yavrusumu

12. emre110

emre110 Member Üye

evet abi bugün kuşları sattımda şimdi yavruları uçuracagım kuş yok ne yapmamaı önerirsin

13. guvercinurfa

Niye sattın? yapacak bişe yok yavruların güçlenip kendilerinin uçmasını bekleyeceksin

Sayfayı Paylaş