Yavru güvercinin gözü sorunlu yardım

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve emre110 tarafından 10 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. emre110

emre110 Member Üye

sa arkadaşlar benim baskalarımın yavruları oldu biri gayet saglıklı ama digerinin 2 gözündede sorun var kapanıor nezle olmuş herhalde sabah baktıgımda kapalıydı açtım gözünü birde gözünü çok açamıor ne yapmam lazım daha 13-14 günlük lütfen yardım

2. fener63

fener63 Member Üye

ornimix toz kullan 2 litreye bir paket 3 gün ver kum tuz verme geçer

3. emre110

emre110 Member Üye

kardo yavru güvercin nasıl vermeliyim neyle vereyim lütfen hızlı cevapla ve fiyatı ne kadardır

4. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ornimix tozdur paketi 5 liradır üyemiz adına ben cvp vereyim sana onuda kullanabilirsin birde damla var ornityson oda 10 lira günde 2 damla agızdan ver geçer. bunları bulamazsan devamisin at hapı var veterinerde 12 tablet ondan al bir hapı 8 parçaya böl günde bir parça ver yine geçer gözünü temizle pamukla filan ayrıca kum tuz verme ilac kullanırken.

5. emre110

emre110 Member Üye

abi o dedigin damladan almaya gittim kadın bana bunu verdi ONARDON göz-kulak damlası güvercinin gözü için falan dedim bunu verdi bunu kullansam olurmu güden 2 damlamı vercez ? lütfen acil abi

6. emre110

emre110 Member Üye

cevap vericekmisin abi

7. guvercinurfa

veterinerdenmi aldın?

8. emre110

emre110 Member Üye

hayır bizim orda saglık ocagı vardı doktora sordum bunu al dedi eczaneden aldım

9. guvercinurfa

o ilacı bilmiyorum ama bence git sen veterinerden devamisin 12 tablet al 8 parçaya böl bir hapı günde bir parça ver 4 gün versen geçer o damla kör edebilir kuşu denemedim ilk defa duyuyorum ama imkanın varsa kuş ilacı satan yada veterinerde varsa ornimix, ornitab yada ornityson al 10 lira bişe bu ilaçlar.

10. emre110

emre110 Member Üye

ornimix tozu nasıl vericem yavruya neyle vermeliyim yardım edermisin

11. emre110

emre110 Member Üye

agalar yardım edermisiniz

12. guvercinurfa

içme sularına 2 litreye bir paket koyacaksın kaç kusun o durumda eger 1 kuş ise yarım çay kaşıgı tozu sulandır şırınga ile agızdan ver

13. emre110

emre110 Member Üye

şırıngayı nereye kadar doldurayım 1 kuş sorunlu oda yavru 16-17 günlük vede kaç gün vereyim birde abi benim 1 tane daha kuşumda hstalıkmı balgammı ne var garip ses çıkarıyor birde yeni su içtiginde kuşu sallayınca azıcık su agzından geri çıkıor bunun sebebi nedir ne ilacı verem

14. guvercinurfa

kardeş sen ozaman tüm kümesine o ilactan ver sırıngayı unut sende solunum yolu hastalıkları başkamı içme sularına günde bir paket koy 2 litre suya bir paket 4 gün uygula kum tuz gibi mineraller verme

15. emre110

emre110 Member Üye

yok abi ya nasıl günde bir paket koyam para yok 1 paketiz or aldım adam 7.5tlye satıo yuh :D ben tek 2 sine versem şırıngayla olurmu

16. guvercinurfa

tamam sen ikisine al ver 7.5 lira bişe degil kuslara ilac bakım malzemeleri almasan olmaz ben ayde 1000 liraya yakın masraf ediyorum cebimden demek biz ölmüşüz :)

17. emre110

emre110 Member Üye

abi merak ettimde senin kaç kuşun var ve o paylaştıklarının hepsi senin kuşlarmı

18. guvercinurfa

bende kuş çok sayısını tam bilmiyorum

Sayfayı Paylaş