sokak hayvanları için bir kap su

Konusu 'Serbest Bölüm' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 14 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  web sitemizin ve facebook sayfamızın değerli üyeleri lütfen bütün hayvanlarımızı bu sıcak yaz günlerinde susuz ve aç bırakmayalım lütfen bu notumuzu ulaştırabildiginiz kadar dostunuza ulaştırınız. guvercinurfa/guvercinrehberi.com yönetimi.  Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İnternet sitesi üzerinden yaptığı çağrıda, yılın en yüksek sıcaklıklarının yaşandığı bu günlerde sokak hayvanlarının su bulamadıkları için ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduklarına dikkat çekiyor ve ekliyor:

  "Yaz aylarında sokak hayvanlarının susuz kalmalarını önlemek hayvan barınaklarını ziyaret edip su kontrolü yapın; sokakta yaşayan canlar için kapınızın önünde bir kap su bulundurun."

  Su bulamayan sokak hayvanları için "Bir Kap Su" kampanyasını facebook ve mail grupları üzerinden yaygınlaştırmaya çalışan hayvanseverler ayrıca, yarın (7 Ağustos) havanın çok sıcak olacağını belirtti ve sokak hayvanlarının susuz kalacağı uyarısında bulundu: "Yarin son 130 yılın en sıcak günü olacak. Lütfen sokak hayvanları için bir kap su koymayı unutmayın!"

  HAYTAP'ın mayıs ayından beri yürüttüğü "Bir Kap Su" ve "Beni Terk Etme" ve kampanyası, yazın sıcağında şehirde su bulamayan sokak hayvanları ve yaz başında yazlık evlere "büyük bir hevesle" alınan, daha sonrasında ise sokağa bırakılan hayvanlar için başlatılmıştı. (EK/TK)

  [​IMG]
   
 2. furkanahmet

  furkanahmet Member Üye

  paylaşımınız için teşekkürler
   

Sayfayı Paylaş