Yağlanmış Muhabbet Kuşu Nasıl Zayıflatılır

Konusu 'Bakım,üretim,hastalık' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 14 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Muhabbet kuşları kafeste beslendiği için çok çabuk kilo alır beslendiği ve yaşadığı kapeste oyuncak aynalık gibi ekipmanlar olmadımı daha fazla hareketsiz kalır. Damızlık olan muhabbet kuşu harici tek ve çift beslenen yavru alınmayan her muhabbet kuşu salmasında oyuncak ve aynalar olmalıdır. Yağlanmış muhabbet kuşlarında hareket sıkıntısı yaşanır ve iyi hareket edemez uçamaz gözle görülür şekilde yağlanma ve halsizlik olur. Muhabbet kuşlarının yağlanması bazen yağın kitleleşmesi veya ani ölümler gibi sonuçlar doğurabilir. Zaten yağlanmış muhabbet kuşlarının hastalık kapması daha kolaydır şişman insan gibi düşünebiliriz vücut dirençleri hep zayıflar. Muhabbet Kuşu Nasıl Zayıflara gelirsek öncelikle karışık yemden sade yeme geçmeliyiz mama vs şeyleri kesmeliyiz. Bol bol hareket ettirmeliyiz mümkünse kapes içerisinde oyuncakları olsun. Geniş kapese koyarsak daha çabuk sonuç alırız. İçme sularına birer küçük damla elma sirkesi koyarsak yağ atmasına ve dirençlenmesine katkı sağlar. Aşırı obez bir muhabbet kuşumuz var ise sabah ve akşam olmaz üzere iki kez sade yem verip yem kabını 24 saat önünde bırakmamalıyız.Yedikten sonra önünden yem kabını alın kalmasın ve bol hareket ettirin 10 günde kesin sonuç alır zayıflama görürsünüz. İsterseniz veterinerlerden yardım alabilirsiniz. Biz sizlere kısaca deneyimlerimizi yazdık.

Sayfayı Paylaş