tenekede tavuk yemek ısteyenler buraya

Konusu 'Serbest Bölüm' forumundadır ve uluhanmert tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

en sevdıgım tarıfı paylasıyorum hep yaoparız ve muthıs tadı var
    arkaadslar yemegimizin adı tenekede tavuk yapılıişı çok kolay malzemeler sadece 1 adet tavuk 1 adet teneke yag tenekesı vs sadece temız olsun yapılısı yere bir kazık çakın tavugunuzu ıyıce terbıyeleyın yanı tuzunu bıberını vs tavugu kazıga geçirin ustune tenekeyı kapatın tenekenın alt kısmını ıyıce toprak kum vs ıle kapatın hava almasın sonra bı kenarda odun çalı vs ıle ates yakıp köz yapmaya çalısın yapılan közlerı tenekenın dört bi yanına yığın gerekırse tenekenın ustune de yanan kozlerden yığın hatta gerkırse ustune kasa tahta çalı yıgın tahmınen havanın sıcaklıgına gore kısın 1 saat kadar yansın yazın ıse 35 - 40 dakıka pısırın sımdı kıstayız 1 saat ıyıdır evet tavugumuz artık servıse hazırdır afıyet olsun kesınlıkle duman is kokmaz aksıne lokum lokum :D deneyın bana tesekkur edeceksınız ben her hafta yaparım (hazır tavuk kullanınız ev tavugu olmaz) masraf :5 ytl afıyet olsun

buda pıserken kı goruntusu

2. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

oo abıcımm elınee saglık cokk guzell olmuss yaw :D :lol:

3. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

uluhan oğlan çocuguyuz yaw :lol:

4. uluhanmert

ahmet para var sukur bak tam da zamanıdır yap bence kardesım o huseyını de al karnı doysun sayemde selam da soyle

5. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

aleyküm selam o aça 5 tavuk yetmez.. :lol: :lol: :lol:

6. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

:shock: :shock: :shock: :shock:

7. hacibes

hacibes New Member Üye

bende yaparim bunu uluhan kardesim ellerine saglik aklima getirdin yarin hemen yapiyorum :)

8. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

paylasımın için teşekkürler ben diyetteyim ama olsada iyemem:D

9. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

abi ahmete katılıyom :) oğlan çocuguyuz ha :) ellerine sağlık ne guzel de yemişindir sen onu :)

10. uluhanmert

VALLAHI ARKADASLAR HEM UCUZ HEMDE DIYET KENDI SUYUNA PISIYOR TADINI ANLATMAYA GEREK YOK DENEYIN

11. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

en makbulu tavuk şiş yapmak mangalda:D

12. sümeyye demir

sümeyye demir New Member Üye

garibim tavuk ne hallere düşmüş..pek de hijyenik degil gibi..?!cevrenin tozu kirini toplar...[hr]
    görüntü 10 üzerinden -1 tadı belki iyiydir ama bir yemegin görüntüsü ve sunumu da ii olmalıve pişirilen yer elbette...

13. uluhanmert

cevre srun degıl tavuk cevre ıle temasa gecmıyor zaten kapalı bır kapta pıstıgı ıcın sorun olmuyor .

Sayfayı Paylaş