soykırım anıt muzesı IĞDIR

Konusu 'Serbest Bölüm' forumundadır ve uluhanmert tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

Iğdır "Soykırım" Anıt-Müzesi
    Iğdır ve köyleri 1915-1920 yıllarında Ermeni katliamlarına en yoğun maruz kalan bölgelerden biridir. O dönemde Iğdır halkının büyük bir kısmı (seksen binden fazla) katledilmiş, sağ kalanlar ise kendi yurtlarını terk etmek zorunda kalmıştır. Bu nedenle "soykırım" anıtının Iğdır’ da yükseltilmesi doğal bir talepten ileri gelmektedir. Iğdır "soykırım" Anıtı, şimdi Türkiye’ nin en yüksek anıtı olup, yüksekliği 43.50 m. dir.

2. uluhanmert

AYRICA RESIMI BIZZAT GIDIP KENDIM CEKMISTIM

3. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

uluhan ellerine sağlık teşekkürler..

4. şimşek

şimşek New Member Üye

eline sağlık bide utanmadan bunlardan özür dilryenler var onlar bizden özür dilemeli.

5. uluhanmert

onlar aydın abısı :) aydın ama hangı aydın kusum aydın hangı kusum anladınız onu :) o kusum

6. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

le onlarda kuş kadar akıl yokki :lol: kuşlar bile yem yediği yeri bilip geri dönüp geliyo o kendini aydın sananlarda yediği kaba ediyo

7. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

cokk guzelll ellerınıze saglıkkk :D:D:

8. uluhanmert

bu anıt ıgdırdan yanı soyle soyleyeyım ıgdırın merkezınden pek gorunmez ama ılgınçtırkı ermenıstanın meydanından ayna gıbı ve bır okafdar da net gorunur su an da bu anıtı kaldırmak ıcın ugrasırlar ab ye gırememmızın sebepkerınden bırıde bu anıttır anıt kalksın dıye yırtınıyorlar ..bıde bu anıtın garnıttlerı cınden gelmıstır anıtın altı muzedır ermenılerın turklerı katletmelerının kalıntıları sergılenmektedır

Sayfayı Paylaş