oyun kuşu parlakla oynarmı

Konusu 'Oyun Kuşları' forumundadır ve hamza tarafından 7 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. hamza

hamza Member Üye

oyun kuşlarım var biri dedi parlak çekersen alttan daha güzel oyun yapar denemedim bu tür kuş oynatan varmı dumanlı göv filan.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

oynamaz bence ama oyun kusu besleyenler sana yardım edebilir. dönek ve dolapcılar oynuyorda oyun kusunu bilmiyorum

3. iskgokhan

iskgokhan New Member Üye

selamunaleykum satlik kus ilani nasil veriyoruz bana anlatabilirmisin fehmi kardes

4. furkanahmet

furkanahmet Member Üye

yok oyun kuşu parlakla oynamaz parlakla oynayanlar dönek ve dolapçılardır adana kuşlarıda parlakla dalar

5. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

oyle bı stıl bılmıyoruz bız hem parlak vermek yerıne kus pırlatırsın olur bıter :) oyun kusları donekler adanalar ve fılo gıbı hemen ınmezler zaten o bakımdan asagıda kus pırlatmakla hemen ınmıyor zaten kaldıkı parlaga ınsın

6. TEKCİ

TEKCİ New Member Üye

Oyun kuşu parlakla eş edildiğinde çıkan yavrusu oynar ama hengisi parlak olacak hangisi oyun kuşu olacak çok önemlidir. Örneğin dişi parlak ile erkek oyun kuşunu eş ederserniz yavrular oyun yapmazlar, dişi oyun kuşu (iyi sağlam dişi olacak) ile erkek parlağın yavrusu oyun yapar.
    Ama bence böyle bir kırmalaştırmaya gitmeye hiç gerek yok, her kuşu cinsine göre eş etmek gereklidir. Parlakla oyun kuşundan çıkan yavru kötü oyun kuşundan çıkan yavrudan daha iyi oynamaz.

7. urfalıserhat63

urfalıserhat63 Active Member Üye

oynamaz bence ama oyun kusu besleyenler sana yardım edebilir

Sayfayı Paylaş