Kursak Şişmesi

Konusu 'Hastalıklar, Salgınlar' forumundadır ve miro tarafından 27 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. miro

miro New Member Üye

Bir çok kişinin kümesinde olan bi hastalıktır. Bu konu hakkında sitedeki arkadaşların görüşlerini almak isterim. Hangi ilaçları kullandıkları, önlem için neler yapılması gerekir, en önemlisi ilaçlı tedavinin dışında başka bi tedavi varmıdır. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

sevgili kardeşim kursak şişmesi urdur detaylı bilgi aşagıdaki ekleyecegim linkte oku yardımcı olur sana
    http://www.guvercinurfa.com/showthread.php?tid=3522&pid=25297#pid25297

3. miro

miro New Member Üye

aynı hastalıktan bahsetmiyoruz sanırım linkteki bilgileri okudum benim bahsettiğim hastalık kuşta ateşten dolayı sürekli su içme isteği vardır kursağını suyla doldurur. yediği yemi sindiremez, sindirim yolu enfeksiyonu olur. kursakla taşlık arasındaki yolda enfeksiyon oluştuğu için yem taşlığa gitmez ve kuş yemi kusar yem yemez ve sürekli su içer yavrularda 2 gün içinde ölümler olur damızlıklarda bağışıklık sağlam olduğu için süre biraz uzundur ama tedavi edilmediği taktirde %99'zu ölümle sonuçlanır.

4. fırat68

fırat68 Active Member Üye

kuslarınız samonella olmus sanırım salmomix verin düzelir inş

5. miro

miro New Member Üye

salmonella farklı bi hastalık bazı kuşlar salmonelleyı atlattıktan hemen sonra bu hastalığa kapılabiliyor o yüzden salmonellayla karıştırmayın bilginize

6. kuscu0424

kuscu0424 New Member Üye

SLM KARDEŞ KUŞUNUZDAKİ HASTALIK E_COLİ HASTALIĞIDIR BU HASTALIK AŞIRI ATEŞDEN DOLAYI KUŞLARDA TAŞANA KADAR KURSAĞINI SU DOLDURMASIDIR AMAÇ ATEŞİNİ DÜŞÜRMEK İÇİN

BU HASTALIK İÇİN ENFROLOKSİN İSİMDE BİR İLAÇ KULLANILMASI GEREKİR

7. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

ateşli hastalıga yakalanmış ecolidir antibiyotik işinizi görür

Sayfayı Paylaş