Garibim ne olacak halim

Konusu 'Serbest Bölüm' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Tok insan aç insanın halinden anlamaz derlerdi büyüklerimiz.Ne kadarda doğru bir sözmüş.Bu cümlenin anlam ve manalarını son günlerde daha iyi anlıyorum.
    Toplumun kanayan yaraları yani krizlerimiz aç kalan işsiz kalan insanlarımız,evine ekmek götüremeyen bireylerimiz intahar eşiğine gelen kardeşlerimiz ve hepsi bizim insanlarımız.

Bir baba düşünün eve ekmek alamıyor işsiz.Bir yeni doğmuş bebek düşünün süt içemiyor mama yiyemiyor anne sütünden mahrum çünkü annesi bakımsızlıkdan bi çare olmuş.Anneye bakacak maddi imkan yok maneviyat desen yoksulluk/tan çoktan ölmüş.Bir öğrenci düşünün yırtık önlükle okula gitmek zorunda cepte kuru simit parası yok,üniversite çağına gelmiş dersane parası yok,kaderi gülmüş üniversite kazanmış onada harç ödeyememin zülmü vurmuş elinden geleceği gitmiş…

Yürek yırtıkları,kalp sancıları,delik cep derken geçip bilmez karın guruldamaları bitmezken,birde üstüne hastalıklar ben seni daha çok kemireceğim derken,umutları bir çift yeni ayakabıya saklarken,her gün GAZZE’DE insan ölürken bizim televizyon kanallarımız yemek proğramları,evlenme proğramları,yabancı gelin ile türk erkeklerini evlendirirken işte bu saydıklarımı görmüyorlarmı…
    Ve ben televizyon dedilen meletin faydasımı var artık yoksa zararımı kestiremiyorum.Benim insanım aç açık ortada yaşam mücadelesi,hayat şartları ile boğuşurken hangi kanalları açsak içlerinde yemek proğramları var.Koymuşlar televizyona 3 kız 2 erkek alın size mutfak demişler önce yemek yapın sonra birbirinizin karnını hakaretlerinizle doyurun türk halkı size bakarak doyar nasılsa felsefesi ile milleti kandırmaktalar.(Yanlış)

Yabancı gelin Türk gençleri evlenme proğramına gelince resmen türk aile yapısına başından sonuna kadar bir hakaret diye düşüniyorum.Dini açıdan baktığımda yüzlerce günah görüyorum.Namahremlik desen çok,namaz desen yok,iman desen süpheli yarı çıplak vucütlar ile tam çıplak beyinler ile kendilerini çok eğitimli sanarak her gün türk toplumunun aile yapısına küfür ederek bizleri aşalamaktadırlar.Aslında kendileri aşalanmaktadırlar.
    Büyüklerimiz yabancı gelinlerin dinen pek caiz sayılmadığını söylerlerdi bilmem bilirmisiniz.Şimdi baktığımda osmanlıdan gelme yaşamlarımız ile bu proğramdaki saçmalıklara,hezimet içinde aile yapımız bitiyor bizler ise üzülüyoruz.

Televizyondaki bu tür proğramların ve benzeri proğramların bir bölümünün çekim masrafı 50 milyar ile 500 milyar arasında degişiyor.Geçim sınırı 700 ytl ulaşmışken,asgari ücretli iş bile bulamayan bir toplum olmuşken,Ekonomik kriz varken insanım aç iken yemek proğramında ne hakla kendini bilmezin biri yapılan yemeğe,nimete suç bulabiliyor anlamıyorum.Yok şu yemek kötü olmuş,yok şu yemeğin eti pişmemiş.Acaba bunları söyleyen insanların haberleri varmı iyi pişmemiş bir eti bile yok fakirin evinde veya sofradaki nimeti beğenmemek gibi bir lüksü hiç olmuşmu kendisi gibi ve acaba bunları düşünebiliyormu… ya peki aş evlerinin önünde bir tas çorba alabilmek için kış günü soğuktan ölenler onlardan haberleri varmı? ( Yoktur çünkü düşünce denen kavram avrupalıklıktan ölmüş)

Bu olumsuzluklardan dolayı üzgün bir birey olarak bunları dile getirmek istedim.Televizyonlar artık midemi bulandırıyor izlemek istemiyorum insanım aç iken yaşamak,işsiz iken evlenme proğramı yaparak saçmalamak çok yanlış.Bu tip proğramlardan dolayı toplum aile yapısı ve insanlık kötü durumda ve yapılanları hoşgörü ile izlemeyelim nolur ve uzun lafın kısası berbatlık,tutarsızlık,ahmakça….

Not:Bu yazımda içimdeki kanayan yaralarımı dile getirmek istedim.Yazı bana aittir.

Fehmi ( badici)

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

fehmi yüregine sağlık kardeşim malesef piyasa berbat durumda duyduguma göre sadece eskişehir organize sanayide işden çıkarılan işçi sayısı 4,000 i geçmiş gerisini varın siz düşünün bunun bide ülke geneli var her işten çıkarılan kişiyi ailesi 3 kişiden hesaplasan 12,000 bin kişi yapar ALLAH(c.c) yardımcımız olsun karamsarlıga düşmemek elde değil...

3. guvercinurfa

inş düzelir ahmet ne diyim düşüncelerimi aktardım

4. dj ceko

dj ceko New Member Üye

baştan sona kadar okudum fehmi bey çok haklıksınız. tv ler mide bulandırıyor artık. gazze içler acısı. işsizlik diz boyu. yüreğinize sağlık

5. hacibes

hacibes New Member Üye

ulen zaten iktisat fakültesi maliye bölümünden 4 yillik mezunum 1 senedir is bulamiyordum birde kriz ekledin hepten mokoko olduk :) aglanacak halime gülüyorum artik ne yapam

6. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

paylaşım için tşkler

7. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

fehmi selam. dün bana gönderdiğin zman okumustum yazıyı. gerçekten kendi duygu ve düşüncelerini açığa vurmuşsun. emin olabilirsin ki herkes seninle aynı düşünceleri paylaşıyor. Neymiş efendim evlilik programları pehhhh... önceleri kızı istemeye gelenler ewde kızı zor görüyordu. şimdi millet aklınca ewlenmek için gidip kendini tv lerde rezil ediyor. GAZZE zaten göz önünde kan aglıyor. daha ne diyelim ki. Milleti ve Milletimizi bu duruma düşürenler utansın ağam... ellerine emegine yüreğine sağlık...

8. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

paylasım ıcın tesekkurler

9. guvercinurfa

öyle zeynel ne diyimki içimdekini yazdım

Sayfayı Paylaş