Güvercinlerimin bir kısmını çaldılar

Konusu 'Çalınan ve Kaybolan Kuşlar' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Bugün cuma namazında bekçimizin hatasından dolayı fabrikamızda beslediğim küme kuşlarımın 30 adet kadarını çaldılar. Burdan bütün kuş severlere söylüyorum eğer memleketini kara nakışlı, sarı nakışlı,gök nakışlı, sarı bagdadı, siyah bagdadı, mor ve sarı meverdi, kara alaca bagdadı, 1 adet mavi ispir, 3 adet siyah ispir, şafra karagözler, mavi keşpir posta, sarı elma baş, çalınan kuşlarımdan aklıma gelenler bunlar herhangi ile bu tür kuşlardan getirilirse lütfen özel msj yoluyla bana ulaşın bugün benim başıma yarın sizin başınıza ama çalanlarıda yakalarsam elimden allah alamaz söyliyim. Özellikle şanlıurfalı dostlarımdan rica ediyorum gören bilen varsa allah rızası için söylesin şahısları ihbar edenin isimleri saklı kalacaktır.

2. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Fehmi öncelikle geçmiş olsun yakın zamanda benimde başıma geldi buna benzer bir olay ve kuşlarımız calındı inanılmaz derecede isyan ettim sonuç olarak bulamadık inşallah siz bulursunuz ve o kanı bozuk şerefsizlere gereken en güzel ve ağır ceza verilir.Ben elimden geleni yapmaya calışacam iskenderun ve cevre yerlere haber bıraktık birsey cıkarsa haberleşiriz tekrardan geçmiş olsun...

3. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Çok geçmiş olsun, kardeşim, elleri kırılsın, şerefsizlerin, inşallah tez zamanda bulursun.

4. guvercinurfa

bulurmuyum bilmiyorum ama bulursam ellerini ayaklarını balyozla kırıcam

5. seyit balcı

seyit balcı Member Üye

Sevgili Fehmi Abim Çok Geçmiş Olsun Duyunca Çok Üzüldüm İnşallah En Kısa Zamanda Bulursun Kuşlarını Bizlerde HEr Türlü Yardmı Yapmaya Hazırız İstanbuldan Sevgilerle Allaha Emanet Olunuz

6. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

geçmiş olsun kardeşim inş en kısa zamanda buluruz iz peşindeyiz

7. guvercinurfa

keşke bulsam keşke elimden kim alacak çok merak ediyorum şerefsizin çocuklarını allah belalarını versin ne diyim çalıntı kusu ucuza alanlarında sülalesini s.............

8. guvercinurfa

Öncelikle herkese duyarlılığı için teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepinizden kuşlarım bulunur bulunmaz artık düşünmüyorum kuşçuluğu bırakmayı düşünüyorum midem çok bulandı bazı arkadaşlar resim at demişler resimlerine bile bakmak istemiyorum çok zoruma gidiyor işin maddi boyutunda veya iyi kuşlarım neden çalındı boyutunda değilim ben güvercin hobisi için elimden geleni yapan biriyim bunu herkesde iyi bilir hatta sanal alemde bu işlerle uğraşanların ilklerinden sayılabilirim kısacası biz bu filo kuşlarına canı gönülden hayatımızı feda ettik böyle kanı bozukların gelip alıp götürmesi çok zoruma gidiyor 2001 yılındada çiftlilerimi götürdüler 80 çift kuşum gitmişti ne kadar önlem alırsan al nekadar koruma kamera takarsan tak bu kuş hırsızlarının önünü alamıyoruz ne yazıkki bunu çalan şerefsizlerde kuşcu kaç kez kuş çalan hırsızlarla karşılaştık hepsinin yalanı aynı senki iyi benki kötü sen benkini tuttun zoruma gitti veya param yoktu bu işi yapıyorum. Peki allah korkusu olan bunu yaparmı kimin hakkı kime helal hepimizin kuşlarını bir şekilde çalmışlar şerefsizler kanı bozuklar ve dikkat edin bakın hırsızla dost olanın kuşları genelde çalınmıyor ve kuşu çalınan kuscular genelde piyasada çok tanınan kahvelerde çok gezen adamların kuslarını götüyorlar ben bunu tespit ettim. Ne yazıkki bu kuş hırsızlarının birde alıcıları var ben onlarada kansız diyorum 50 ytl daha ucuz alsın diye gidip çalıntı kelepir kuş arayan şerefsizler var ve bu şerefsizler yeri geldidemi ayak ayak üstüne atıp bende bir meverdi var tarih yazmamış gibi havada atıyorlar ulan kansız sen çalınan kuşdan ne hayır göreceksin işte biri çalır biride ucuz alır senin emegini gözünden sakındıgın kuşun havasını atar.

Herkesin kuşu kendine güzeldir ama ben artık kesinlikle dama iyi isimli kus koymam eger kusculugu bırakmaz devam edersem gidip 5 tl kuslardan dolduracagım damı karışmada yapmayacagım ve babamda olsa kimin kusu inse vermeyecegim tutup keserim yine vermeyecegim kime dost kardeş yaklaşsam kazık yedim ve kus muhabbetinde nefret ediyorum artık.

En çokda zoruma giden damda kendime askeri çiftliler yapmıştım yavrudan damar kuşlarımı ucurmak istiyordum çogu ucan karışmacı kusumu çift edip yavru alıyordum ne yazıkki 11 tane yavrumuda ayagı ile ezerek öldürmüş şerefsizler 20 gunluk yavruyu nasıl ayagıyla ezer ve yuvalıkdan cıkartır yere atar ezer aklım basmıyor hangi vicdan yapar benle bir derdin varsa erkek ol gel cözelim yüzüme konuş ve anne baba damızlık ucan her neyse caldın sen daha o yavruları niye ezersin hey şerefsiz. Ama yemin ettim bulursam taş kırma balyozu ile ellerini ve ayaklarını un ufak edip kırıcam ister devlet ister ailesi gelsin desin neden buna böyle yaptın inşallah o hırsızı yakalarım.

Neyse fazla uzatmayacagım arkadaşlar herkesden özür dilerim biraz sert bir yazı oldu belki ama çok moralim bozuk.

Not: Çalınan kuşu kelepir diye alan hayrını görmesin
    Kuş çalanlarında eli kopsun.

9. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Fehmi kardeşim, durumlarda herhangi bir gelişme var mı?

10. guvercinurfa

yok mustafa bey hala aynı daha bulamadık

11. sabani07

sabani07 Member Üye

fehmi kardesim ALLAH sabır versin sanırım yazı baya eski ama ben yeni üye oldum o yüzden yeni görüyorum ...

kardesim ne yazıkkı bu tür kahpe cocukları bu ülkede mevcut hırsızık kuşu alanda satanda calanda kahoe cocugudur bana göre kimse kusura bakmasın emek veriyorsun sonra bi kahpe evladı alıp gidiyor kardes cok gecmis olsun yanlız bu hırsızlıkları yapan geneld tanıdık bilindik olabiliyor yukarda yazını okudum orada diyorki fehmi hırszlarla gezenin kuşu calınmıyor diyor zaten hırsızla gezen ya bu işin muhbiridir yada oda onun gibi kuş calıp baka memeleketlere satan dır ama herşeye ragmen ALLAH sabır versib kolay deil cok gecmis olsun

12. guvercinurfa

saban bey öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler ne yazıkki kuslarımızı bulduk ama hırsıza ispat edemedik geçen haftada sitemizin yönetim kadrosunda bulunan dogan polatın çiftli kuşlarını caldılar ne yazıkki oda bulunamadı çünkü kuş alanda çalanda çaldıranda kuşcu ve bu işi şebeke olarak yapıyorlar o yüzden bulunmuyor

13. Kaan46

Kaan46 Member Üye

fehmi abi yaziyi yeni okudum gecmis olsun bide sinirle bi ifade var biliyorum ama o ifade biraz yanlis olmus onlari bulursam elimden allah bile alamaz demissin biraz yanlis olmus tabi sinirle soylemisin biliyorum

14. guvercinurfa

olmuş bitmiş eski yazılar kaan kardeşim

Sayfayı Paylaş