güvercinlere beyaz kum vermek

Konusu 'Beslenme, Yemler, Yem Katkı Maddeleri' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarında bir takım minerallere ihtiyacı vardır. Özellikle biz güvercin severlerin güvercinlerin ihtiyacı olan mineralleri güvercinlerimize temin edip vermemiz gerekmektedir.
    Beyaz kum vermek; Güvercinlere beyaz kum vermek bir çok açıdan iyi gelmektedir. Kalsiyum,mineralleri beyaz kumdan karşılayabilmektedirler.
    Beyaz kumu güvercinlerinize haftada bir veya iki kez verebilirsiniz. Hem mineral alır hemde yumurtaları daha sağlıklı olur mineralsiz bir yumurta kabugu hemen kırılır ince kalır.
    Güvercinlerinize beyaz ince kum verin içine takviye şeylerde koyabilirsiniz.
    ben şahsen güvercinlerime beyaz kum verirken kumun içine tuz ve tauvk yumurtası kabugunu kurutup ufalıyor ve içine katıyorum iyice beyaz kuma karıstırdıkdan sonra kuşlarıma veriyorum severek yiyiyorlar ve şorlağa düşüyorlar yedikleri beyaz kum tuz ve yumurta kabugu çok ciddi bir kalsiyum ve mineral deposu oluyor ve yeni büyümekte olan yavrularada veriyorlar yavrularda bu sayede gerekli ihtiyaclarını karsılıyor ve yavrular saglıklı oluyor.

1- kase kuma 1 yemek kaşıgı tuz koyun 1 tavuk yumurtası kabugu kurutup ufalayıp içine katarak verin. bu karışım 1 hafta yetecektir.

2. enes yörük

enes yörük New Member Üye

paylaşım için teşekkürler.

3. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

bilgive paylaşım için tşkler

4. guvercinurfa

ben teşekkür ederim

5. feti

feti New Member Üye

bu beyaz kum nasıl birşey abi nerden temin edebilirim...

6. guvercinurfa

inşaat kumu yokmu feti ince beyaz kum ondan vericen

7. feti

feti New Member Üye

tamam abi anladım saolasın..

8. urfalıserhat63

urfalıserhat63 Active Member Üye

paylaşım için teşekkür ederim sayenizdebilği sahibi oluyoruz

Sayfayı Paylaş