Evde çalışarak para kazanmanın en şirin yolu

Konusu 'Süs tavukları ve horozları' forumundadır ve DoganBeq tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

Son zamanlarda edindiğim ilginç bilgileri sizlere aktarayım. Gerçi benim gördüklerim bu işi genelde hobi olarak yapıyor ama ben bunun bir ek gelir olarak değerlendirilebileceğini düşündüm.

Kimileri kuluçka makinesi satın alıyor, kimileri kendi kuluçka makinesini kendisi yapıyor. Sonra en çok aranan tavuk cinslerinin, bazı av kuşlarının yumurtalarından bularak makineye koyuyorlar. Eğer sağ salim civcivleri elde edebilirler ve yaşatabilirlerse müşteri bulmaları çok kolay. İnternette meraklılarının form ve benzeri web siteleri var. Oralara üye olup haber vermek kâfi.

Tabii ki her şey yazdığım gibi kolay değil. Bu işin uzmanı dahi olsanız en büyük problem yumurta bulabilmek.

Bence en iyisi bahçeniz olmalı ve çok aranan tavuk cinslerinden bahçenizde beslemenizdir. Tavukların kuluçkaya yatmaları her zaman mümkün olmuyor. Bazı türler kuluçkaya hiç yatmaz. Yatsalar da altlarına sığacak yumurta sayısı sınırlı. Bu durumda devamlı yumurtlayan tavuklarınız olması ve kuluçka makinesi çok işe yarıyor.

Evet, en çok aranan cinslerden tavuklarınız ve horozlarınız olacak. Hatta keklikleriniz olacak. Bunların yumurtalarını kuluçka makinesinde civciv edeceksiniz. Sonra müşteri bulmak kolay.

Belki çok fazla kazanç sağlamasa da nadir bulunan çok aranan tavuk türleri üretimi yapmak özellikle devamlı evde olan ev hanımları için aile bütçesine katkıda bulunmanın çok güzel bir yolu. Ne kadar seri üretim yaparsanız, ne kadar pazar oluşturma veya bulma kabiliyetiniz varsa o kadar çok kazanırsınız

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

bence iyi hotoz cinsi olursa süper para bırakır

3. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

paylaşımınız için teşekkürler

4. dinamit

dinamit New Member Üye

evet benim bu konuda bi çalışmam var kendi kuluöka makinamı yaptıım ama daha profesyonel bir hale getirmeye çalışıyorum tv de gçrdüğüm bir tavuk çifliğindeki kuluçka makinasının minyatürünü yapmaya çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş