Erdem Yem Güvercin Minerali (1 kg)

Konusu 'Beslenme, Yemler, Yem Katkı Maddeleri' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 10 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

• Güvercinlerin organizması için kuş yemlerinin yanısıra minerallerinde çok önemli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
    • Yemler kalsiyum , demir, magnezyum vb. gibi mineraller açısından fakirdir.
    • Bu ürün bu minerallerin eksikliğinden meydana gelen yumurta, kemik yapısı ve sindirim sistemi bozuklukları, yavru ölümleri, renk ve tüy bozukluklarını önlemektedir.
    • Güvercinler günümüzde kümeslerde ve gerçek doğadan uzakta yetiştirildiklerinden dolayı bu minerallere ulaşamamaktadırlar.
    • Bilindiği gibi kuşlarda diş yoktur, onun yerine taşlık organı vardır.
    • Güvercinler yediklerini hazmedebilmek için taşlara ihtiyaç duyarlar.
    • Bu taşlar, kuşunuzun taşlığında birikerek sürtünme yoluyla yediklerini öğütmelerini sağlar.
    Kullanım Şekli :
    • Kuşlarınıza ilaç tedavisi uyguladığınız zamanların haricinde sürekli kullanabilirsiniz.
    • Bu mineralleri kullanmanın en sağlıklı şekli sürekli kuşların önünde bulundurulmasıdır.
    • İlk kullanım esnasında kuşlar fazla tüketim yapabilir.
    • Birkaç günlük kullanımdan sonra tüketim oranı düzene girecektir.
    • Kuşlara zarar verici hiç bir madde ve kuşlara zarar verecek derecede tuz içermez.
    Mineral İçeriği :
    • Silisyum, sodyum, demir, bakır, iyot, titan, kalsiyum, sodyum klorür, magnezyum, alüminyum, potasyum
    Boyutlar ve Ağırlık ;
    • Mineral boyutları 3-4 mm arasındadır.
    • 1 kg fiyatıdır.
    Kaynak ve almak isteyen:http://www.erdemyem.com.tr/Erdem-Yem-Guvercin-Minerali

2. urfalıkadir

urfalıkadir Member Üye

Ellerine Sağlık.

Sayfayı Paylaş