DİYARBAKIR IRKI RESİMLERİ

Konusu 'Diyarbakır Irkı Güvercinler' forumundadır ve AHMET ESEN tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. tanerermec

tanerermec New Member Üye

abi bunlardan satın alma sansımız varmı ozellikle su ciğeri harika görünüyo

2. p a r s

p a r s New Member Üye

eline sağlık kürenk ve gökela olanına hastayım ya

3. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

ark bu resimde gördügünüz kuşlar diyar bakıra has kuşlardır yüksek ucuculardir bir süre yüksekden ucarlar sonra yıgıntı yaparlar yani tabiri çayizse lefe girerler lefe girdilermi bidaha yükselmezler kolay kolay bunlarin diyar bakırda genelde kuş töküşüsnde kullanırlar ilk salındıgında hemen gökyüzüne yükselir diye biraz karışık oldu ama inş dediklerimden anlarsınız:D

4. hasan21

hasan21 New Member Üye

zeytuni diye gösterilen fotodaki kuş zeytuni değil değersiz bi kuş. zeytuni ve atlasın ayakları tüysüz olur göğüslerinde gül bulunur. diğer göğsüaklar hepsi ayak tüylü olur kuyruklarının orta kısmında 5-6 tüy beyaz olur ve göğüslerinde gül bulunmaz. ve hepsinin bi standardı var kafa yapıları,renkleri,göğüs beyazlıkları,arka tepeleri. Diyarbakır tabiriyle donları(renk) koyu olmalı, kenkülleri(arka tepe) atlas ve zeytunide yatık diğerlerinde dik olmalı, kaburgaları(göğüs beyazlığı)ne dar ne geniş olmalı, bengleri(kafadan göğüs beyazlığının iki yanına inen kuşun kendi rengi)uzun olmalı, kuyruk kapakları(kuyruktaki beyazlığın sırta kadar çıkması)olmalı, bilezik(ayak bileğinde beyazlık)+(atlas ve zeytuni için geçerli)bilezikli olmamalı NOT : Çoğu sitede göğsüak diye geçer eski kuşbazlar göğsüah diyorlarmış ama zamanla diyarbakırda göğsüah göğsiyah olmuş. anlayacağınız kuşların göğsüak ama onlara verilen ad göğsiyah :))

5. DoganBeq

hasan kardeşim degerli bilgiler için tşkler ederim senden resimler bekliyorum diyar bakır kuşları hakında

6. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

hasan bilgiler için teşekkürler

7. hasan21

hasan21 New Member Üye

valla ben bu tarz kuşlar beslemiyorum arkadaş çevremde genelde kümeci onlarda da yok bu kuşlar. benim zaten göksüaklarda sevdiğim atlas ve zeytuni diğerlerini sevmem ayak tüylüler çünkü. bu kuşların fotolarını çekmek için meraklısını bulmak gerek, ki orjinal kuşların fotolarını insan çekebilsin. yoksa sadece adı göksüak olan kuşları çekersen bi anlamı olmaz.

8. DoganBeq

hasan senin kuşarın resimlerini diyom yaw:D

9. hasan21

hasan21 New Member Üye

çekerim bugünlerde valla bende makina yok ancak kaliteli bi tlfla çekeyim arkadaşın tlfnu iyi foto çekiyor müsait olsun bigün çekerim

10. DoganBeq

tamam hasan

11. guvercinurfa

12. guvercinurfa

13. guvercinurfa

14. guvercinurfa

15. guvercinurfa

16. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

Maşallah Kuşlarınız Çok Güzeller

17. ibo

ibo Active Member Üye

ellerine sağlık çok güzel görüntüler herbiri ateş parçası tüylerince hayrını gör rabbim sağlık sıhhat içinde beslemeyi nasip eylesin

18. fener63

fener63 Member Üye

paylaşım için teşekkürler.çok güzel kuşlaınız var.rabbim bolluklarını versin

19. erhann

erhann Member

ilk defa baktım gerçekten güzeller Fehmi ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş.

20. guvercinurfa

Sayfayı Paylaş