Barb Güvercini (İndiana)

Konusu 'Süs güvercin ırkları' forumundadır ve mustafavilgen tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Kısa yüzlü güvercinler ailesinden olan Barb, afrika kökenli olup, 400 yıldan bu yana özellikle İngiltere'de üretim ve ıslahı konusunda önemli çalışmalar yapılmıştır. Barb Güvercini'nin bugünkü görünümüne kavuşmasında ve ırk ıslahında, Charles Darwin'in önemli katkıları olmuştur.

Kafası önden bakıldığında boş bir iplik makarası görünümündedir. Özellikle göz çevresi yapısı, bu güvercinlerin temel karakteristik özelliklerinin başında gelmektedir. Siyah, kırmızı, mavi, sarı, beyaz ve boz renklerde mevcuttur. Şekil ve form açısından yetiştirilen bir güvercin türüdür.

Not: Sitemizde bu güvercinin ne olduğu konusunda daha öncede bir takım tartışmalar olmuş ve gördüğüm kadarıyla bir sonuca varılamamış. Dilerim görseller ve bilgiler konu hakkında yeteri kadar aydınlatıcı olmuştur.

Resimler Alıntıdır.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

RE: Barb Güvercini

mustafa bey türkiyede bu kuşlara indiyana diyorlar. bilgiler için ve paylaşım için teşekkür ediyorum emeğinize sağlık

3. mustafavilgen

mustafavilgen Member

4. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

çok güzel indialar yaw muhteşemler seviyom yaw bu kuşları

5. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

Mustafa abi ellerine emeğine ve yüreğine sağlık maşallah güzel kuşlar güzel bi çalışma olmuş paylaşım ve katıılmlarınız için teşekkürler...

6. hamza

hamza Member Üye

sayın mustafa bey öncelikle ellerinize sağlık harika görüntüler türkiyede varmı bunlardan?

Sayfayı Paylaş