3G’nin Yararları 3G’nin Zararları 3G

Konusu 'Serbest Bölüm' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Son günlerde oldukça popüler hale gelen 3G teknolojisiyle internetin her yerde çocuklarımızla birlikte olmasının ne tür tehditlere kapı araladığını hiç düşündünüz mü?
    Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bir yandan da gelişimimizi ve çeşitli becerilerimizi geriletiyor. 15 sene önce hayatımızda cep telefonu, internet ve bilgisayar yoktu. Çocuklar dışarıda yakar top oynar, ilkbahar gelince sokaklar cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle dolardı. İp atlayan, top oynayan çocuklar, sohbet eden insanlar… Şimdi sokaklardaki görüntü sadece sessizlik…
    Çocuklar sadece bir pikniğe gittiğinde özgürce top oynuyor ve koşuyorlar. Evet, teknolojik gelişmeler çocuklarımızı da bizi de asosyal yaptı ve sanal bir dünya yarattı. Çocuklar dışarı çıkıp koşup oynamak yerine, bilgisayarda oyun oynamayı ve bir taraftan da abur cubur yemeyi tercih ediyorlar. Bunla birlikte arkadaşlarıyla oynayarak geliştirecekleri birçok beceriyi de kazanamıyorlar.
    Bilgisayarın yaydığı zararlı ışınları bir kenara bırakalım, çocukların bilgisayarda oynadıkları oyunlar da onları strese sokuyor. Dışarıda oynayarak rahatlayabilecek, arkadaşlarıyla iletişimlerini geliştirebilecekken, evde şiddet içerikli oyunlar oynayarak negatif elektrikle yükleniyor, agresif oluyorlar. Bu stresle çocuklar daha fazla abur cubur yemeye ihtiyaç duyuyorlar ve obez olma riski taşıyorlar.
    Stresli ve anlayışsız olmaları çocukların arkadaşlarıyla olan iletişimlerinde çeşitli problemler yaşamalarına neden olabiliyor.
    Bütün bu olumsuzluklar çocukların sadece evde ve internet kafelerde fırsat buldukça interneti kullanmalarının bir sonucuydu. Peki, 3G teknolojisiyle internetin her yerde çocuklarımızla olması nelere sebep olacak, bunları hiç düşündünüz mü?

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

bilgiler icin tşkler fehmi

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ben tşk ederim

4. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

çok doğru ama yapacak birsey yok gibi görünüyor devir teknoloji devri...

5. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

teşekkürler yararlıda olsa zararlıda olsa kullanmıyorum :D

6. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

walla kullanıyom bi yerde çok zevkli oluyor ama eyer evli isen ve karının telefonuda desteklıyorsa bu özelliği o zamn iş zevkten çok çileye dönüyor :D

Sayfayı Paylaş