11 yıl tüpte doğmayı bekledi

Konusu 'Serbest Bölüm' forumundadır ve ZEYNAL YÖRÜK tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

Hamile kalamayan anne, 1995 yılında dondurduğu embriyosu sayesinde çocuk sahibi oldu.Tam 11 yıl boyunca bir tüpün içinde bekletilen Shani geç de olsa dünyaya geldi...Shani Moran-Simmonds isimli küçük kız, dondurulmuş embriyo teknolojisi sayesinde doğması gerektiği zamandan çok sonra dünyaya geldi. Henüz 3 yaşında olan Shani'nin aslında 14 yaşında bir genç kız olması gerekiyordu.

DIŞ GEBELİK

Tüm çabalarına rağmen hamile kalamayan Debbie Simmonds, "1989 yılında dölyatağı tüplerim tıkalı olduğu için doktorlar hamile kalamayacağımı ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Operasyonların ardından hamile kalma şansımın çok düşük olduğu belirtilince embriyonlarımı dondurmaya karar verdim" dedi. 18 yıl boyunca bir dizi ameliyattan geçen Debbie, 1995 yılında dondurduğu embriyonlarını anne olmaya yeniden karar verdiği 2005 yılında rahmine yerleştirttiğini söyledi.

Bebek sahibi olabilmek için tıbbın tüm imkanlarından yararlandığını belirten Debbie, "Donmuş embriyonun yerleştirilmesinin ardından stres dolu günlerim başlamıştı. Yeni bir başarısız hamileliği daha kaldıramayacağımı düşünürken doktorum bana dış gebelik yoluyla 13 haftalık hamile olduğumu söyledi" dedi.

En eski dondurulmuş bebekler arasına giren Shani tam 11 yıl boyunca bir tüpün içinde bekledi. Debbie, dondurulmuş embriyodan doğan çocukların daha sağlıklı olduğunu söyledi.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

dogmus cok sukur allah yardımcısı olsun bundan sonra saol zeynal

Sayfayı Paylaş