YENİ KARIŞMA BÖLÜĞÜ İÇİN YARDIM !

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve xxalishxx tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. xxalishxx

xxalishxx Member Üye

Sevgili filocu abilerim , arkadaşlarım
    Ben 15 kuş var . Bunlar 2 yıldır bende uçuşları iyi fakat , ne karışma - ne atılma yükselme bile yok damın etrafında 20 dakika uçar geri inerler . Ben bunların 5 yavru veren damızlığı ayırdım 10 tanesini satacağım.100 Lira felan bir bütçe en fazla olacak tahminen olmadı 120 civarı yapalirim bütçemi . Gelelim konumuza abilerim arkadaşlarım ben karışma yapabilecek ucuz ama iyi karışma yapan askeri kuş almak istiyorum . Hangi cinsleri almalıyım , hangileri sağlam olur , hangisi yiğit olur ? alırken nelere dikkat etmeliyim ( Konu önermeyin lütfen sizden duymak istiyorum , Önerdiğiniz kuşların ortalama fiyatınıda belirtirseniz sevinirim).Yeni bölük istiyorum artık hepsi erkek olmalımıdır ? Dişi kuş lazım olur mu ? Teşekkürler .

2. urfalıkadir

urfalıkadir Member Üye

kardeş bütçen az ancak saglam 3 veya 4 kuş alırsın o paraya önce bütçe ayarla sağlam dam kuşu al evine filo kuşları pahalı çünki

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Bir kuşun atılmama dam üstünden çıkmaması kuşu uçuranla ilgilidir ya kuşu tok uçuruyorsundur ya uçurmak bilmiyorsundur ayrıca çiftli kuşta çok yüksek uçmaz bölük olarak sende dişi erkek karışık sanırım bölük dediğin ful erkeklerin olduğu dişi sadece parlak yolluk dediğimiz kuşlardan olur 50 tane erkek içinde bbir kaç dişi o dişilerde ayrı yuvalıkta beslenmeli yani karışma kuşu dişi görmemeli. Bütçene gelince çok az filo kuş fiyatları 20 ila 100 lira arası oda askeriler yerinde olsam genç uçacak kuşlar alırım ve aynı boy ve fizikte alırım bu bütçeyle nasıl düzersin bilmiyorum karışma bölüğü düzmek için en az 5 6 bin lira döküyoruz yıllık.

4. xxalishxx

xxalishxx Member Üye

Fehmi abi nasıl uçurursun sen bir anlat bir yardım et :)

5. fırat68

fırat68 Active Member Üye

bütçene göre bölük düzmen zor kardeşim

6. xxalishxx

xxalishxx Member Üye

bölük kalsın nasıl düzeltirim

7. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

düzeltmen kolay dişi erkekleri ayıracaksın erkekleri çok doyurmayacaksın akşamdan akşama yemlemen yeterli olacaktır kısacası diyetle bol ucurmayla hamlıklarını atacaksın ama yavaş yavaş çok sıkmayacaksın dişilerine baska erkek alıp damızlık yapacaksın onlar ürerken sen diger ucanları adam edeceksin zamanla düzelir

Sayfayı Paylaş