tepeli muhabet kuşu

Konusu 'Muhabbet Kuşları' forumundadır ve kusbas tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. kusbas

kusbas New Member Üye

Temel Özellikleri
    Muhabbet kuşunun evcileştirlmesi sırasında, değişim sadece renklerde olmamıştır. Bu süreçte, üç ayrı tepelik mutasyonuda ortaya çıkmıştır. Bunlardan en belirgini tam dairesel olan tepeliktir. Diğer ikisi yarım dairesel ve kümelidir.

Tüm tepelikli çeşitlerin, renk ve hareleri kombine edilbilir. üreme potansiyelleri fazladır. Tepelikli muhabbet kuşları Avustralya'lı üreticiler tarafından 1920'li yıllarda bildirilmiştir. üretilmeleri zor olduğundan pek popüler olmamıştır. Buna rağmen, büyü sergilerde izleyebilirsiniz.

Tepelikli kuşlar sonradan kazandıkları özellikleriyle, sergi üreticilerine vazgeçilmez kaynek olmuşlardır.

Beslenme ve Barınma
    Standart muhabbet kuşu yemi karışımı verilmesini öneririz. Bu kuşun bakımı oldukça basittir. Temiz yumuşak diş fırçası gibi küçük bir fırça ile tımar edilebilir. İklime alıştırıldıklarında dayanıklı olur, dış kuşhanlerde barındırılabilir.

üreme
    Bu kuşlarının genetik yapıların öldürücü bir faktör vardır. Hiç bir zaman tam dairesel olanları eşleştirmeyin. üremeyen çiftlere folluk temin edin. Tam dairesel olanları, kaliteli tepeliksizlerle eşleştirin. Bu çift belli bir yüzdede tepelikli döl verir....

2. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

paylaşım için teşekkürler murat..

3. kusbas

kusbas New Member Üye

4. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

ELİNE SAĞLIK TEŞEKKÜRLER.

5. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

ELLINEE SAGLIKK ABICIM ::D

6. DarkStorm

DarkStorm New Member Üye

paylaşım ıcın tskler kardes elıne saglık daha once hıc gormemıstım tepelı muhabbet

7. ercanbursa

ercanbursa New Member Üye

bu genıs bılgılerınız ıcın ayrıyeten tesekkur ederım yararlı bılgılere gercekten ıhtıyac oluyo tepelı muhabbet ureten varsa almak ısterım
    yavru veya hazır es muhabbetlerınız varsada degerlendırmek ısterım.

8. kuscu34

kuscu34 New Member Üye

canlı olark gormedım ama duydum. ilginç doğrusu. daha neler görcez baaklım..

9. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

eyvallah saol kardeş

10. hacibes

hacibes New Member Üye

beslemek isterdim

11. ercanbursa

ercanbursa New Member Üye

arkadaslar tepelı muhabbet kusu ısteyen olursa yardımcı olabılırım yavrular ve anac damızlıklar vardır . ama tepelı muhabbet ler bızım tepelı guvercınler gıbı ıkı tepelı es olmaz bırı tepelı dıgerı kabak olmalı kı tepelerı daha guzel cıkmalı. guzel ve tatlı gorunumlerı ıcın beslenebılecek bır ırk.
    burada sız arkadaslarımla da sunu paylasmak ısterım yakın bır zamanda daha once cok kısının gormedıgı ve duymadıgı farklı bır muhabbet kusuda gelecektır ( kıvırcık muhabbet kusu ) yurt dısından secerelı olarak gelecektır onlarıda sızlerle en yakın zamanda paylasmak ısterım .bol yavrulu kumesler dılerım

12. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

ercan abi wallahi kıvırcık olanı ilk duydum senden. inşallah yakın zamanda gelirde eklersin görürüz. daha tepeliye alışamadık :) acaba kıvırcıklara nasıl alışıcaz :)

13. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

14. tanerermec

tanerermec New Member Üye

bende cok muhabbet besledim ama hiç tepeliye rastlamadım bunlarda güzelmiş ama

Sayfayı Paylaş