Türkiye-Suriye arasında güvercin transferi

Konusu 'Basında güvercin' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

02 Kasim 2010
    Güvercin yetiştiricisi geliştirmiş olduğu ilginç metot sayesinde, Suriye'deki güvercinleri kendi tarafına çekiyor.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde ikamet eden güvercin yetiştiricisi, geliştirdiği metotlar sayesinde Suriye'deki güvercinleri kendi tarafına çekmesiyle görenleri şaşırtıyor.
    Geçen yıllarda, Ceylanpınar ilçesi Kara Hudut Kapısını kullanarak 48 saatliğine idari mektup ile dini bayramını Suriye'de geçiren güvercin yetiştiricisi Hüseyin Yılmaztaş (42), bayram dönüşünde Suriye'de satın aldığı güvercinlere hudut kapısında görev yapan Suriye polisleri tarafından el konulunca bu olaya sinirlendi. Güvercin yetiştiricisi Yılmaztaş, geliştirdiği ilginç bir yöntemle Suriye tarafındaki güvercinleri kendi güvercinlerinin yardımıyla Türkiye tarafına çekmeyi başarıyor. Güvercinlerine Suriye tarafından el konulunca bu yönteme başvurduğunu dile getiren Hüseyin Yılmaztaş, "Suriye'ye 48 saatliğine akraba ziyaretine gitmiştim. Orada bir çift güvercini satın alıp Türkiye'ye getirmeye karar verdim. Hudut kapısında güvercinlere Suriye polisi tarafından el konulunca, olaya oldukça sinirlendim ve kendi geliştirmiş olduğum yöntemle Suriye'den hava yoluyla güvercin transferi yapıyorum. Suriye tarafına saldığım 60 kadar güvercinim Suriye güvercinlerini peşlerine takıp bana getiriyor. Böylelikle zahmetsiz ve sınırsız güvercin transferi yapıyorum" dedi

2. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Helal olsun Hüseyin dayıma :D

3. guvercinurfa

bencede tanıyorum bu adamı çok haklarından geliyor suriyelilerin:D bi kırmızı nakışlı tutmuş serhan sorma gitsin:D dehşet

4. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

:) bak serhan millet mahle karışması yapamıyo adam ülkeden ülkeye karışma yapiyo

5. guvercinurfa

eee dogancım burası urfa güvercin cenneti bizim kuşlarımızın hepsi peşenk:d

6. enes yörük

enes yörük New Member Üye

helal olsun aadamaa

7. furkanahmet

furkanahmet Member Üye

helal olsun

8. fırat68

fırat68 Active Member Üye

RE: Türkiye-Suriye arasında güvercin transferi