Siverek ve Viranşehir güvercinleri fiyatlarıyla cep yakıyor

Konusu 'Basında güvercin' forumundadır ve filocu63 tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. filocu63

filocu63 New Member Üye

Şanlıurfa'nın Siverek ve Viranşehir ilçesinde bulunan taklacı güvercinler fiyatlarıyla cep yakıyor. Siverek ilçesinde bulunan beyaz, uzun tüylü ve paçalı güvercinler, Viranşehir ilçesinde de paçasız güvercinler müşterilerin ceplerini fiyatlarıyla adeta yakıyor.
    Beyaz ve uzun tüylü olması nedeniyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında talep edilen Siverek güvercinlerinin fiyatı 500 YTL ile 2 bin YTL arasında. Viranşehir'in paçasız güvercinleri de 500 YTL ile bin YTL arasında değişiyor. Fiyatlar ise en çok güvercin sahiplerini memnun ediyor.
    Viranşehir ilçesinde 30 yıldan beri güvercin besleyen Ferit Can, "50 tane güvercinim var. Bunların her biri ayrı bir servet değerini taşıyor. Bunların bakımlarına çok özen gösteriyorum. Kuşlarımın en ucuzu 500 YTL’den başlıyor. Güvercin beslemek adeta bir hastalıktır. Bir kez besledin mi bir daha bırakamazsın. Büyük kentlere gitsen bile orada beslemek istersin. Bunun da ayrı bir zevki var. Hastalıklarında bile onlara en iyi şekilde bakarız" diye konuştu.

2. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

nasılmıskı acaba sıverek guvercınlerı ozellıklerı vs ??

3. hacibes

hacibes New Member Üye

özelliklerinide yazarsaniz sevinirim

4. filocu63

filocu63 New Member Üye

arkadaşlar bende bilmiyorum özelliklerini. paçalı derken demkeşlerden bahsetmişler sanırsam

5. tanerermec

tanerermec New Member Üye

evet bekliyoruz neymiş bu kusların özellikleri bence malatya kuslarını herkes bi tanısa teki 10000 lirada eder ama sadece malatyalı malatya kusunu bilir

6. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

ne olacak bizim buralardaki taklacılarla aynı kuşlar bence burdada 500-1000 liraya kuşlar var bu kuşların başlıca özellikleri belli oyunları,kostümleri ve akıllı oluşu benim en çok önem verdiğim ise bir kuş akıllı olacak uçurdugumda başkasına inerse bidaha o kuşu kümesime sokmam hele birde iyi oyunluysa fiyat tabi ona göre olur..

7. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

haklısınn ahmett abıı katılıyorum

8. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

ark sanırım fiyat da biraz ucuş olmuş zan edersem konuyu acan arkadaşım takla atma özelligi cok oldugu için o kadar fiyat demişdir bilirsiniz patıda kuş nekadar çok takla atarsa okadar çok para eder artı resimlerdeki kuş degilde urfanın has taklaçıları ise şiddetle konuyu acan arkadaşa katılırım fiyat konusunda

9. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

doğan o zamn bende sana ŞİDDETLE VE HİDDETLE katılıyorum :)

Sayfayı Paylaş