palet yemle yavru güvercin maması yapma resimli anlatım

Konusu 'Beslenme, Yemler, Yem Katkı Maddeleri' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 15 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Sayın üyelerimiz şimdi sizlere kırmızı palet yemle yavru güvercinlere mama yapmayı anlatacağım öncelikle kendimize palet yem satan yemcilerden kırmızı palet yem alıyoruz çünkü kırmızı palet yem çok faydalı ve kursakda çabuk eriyor yavrularda aldıkdan sonra mama yapmaya başlaya biliriz tabi kendimize yavru bakma biberonu ( yardanlık ) onuda temiz ediyoruz.

İlk yapmanız gereken biberonun 1/4 nü su dolurmak suyu doldurduktan hemen sonra palet yemlerimizi biberonun içerisine atmak. Biberonun içerisine göz kararıyla attığımız palet yemler yaklaşık 1 saat içerisinde suda kendiliğinden şişiyor şiştikten sonra toz halini alıyor su içerisinde 1 saat içinde toz halini almış palet yem mama olmuş demektir kuşa vermeden önce biraz çarkalayınız biberonu ve palet yem iyice dagılsın ve toz halini iyice alsın aldıktan sonra kuşlarınızın kursağı alacağı kadar ağzına biberonla verebilirsiniz. Yalnız bir not düşeyim elinizden geldiğince katı mama yapmayın nekadar cıvık olursa okadar iyi katı mama sorun yaşatabilir sudan kalın çorbadan az sulu olması çok önemli ona özen gösterin.

Yavrulara hiç bir zararı yoktur ben bu şekilde çok yavru büyüttüm ve anne baba bakmayan kuşlarımın yavrusu hiç ölmedi bu mama sayesinde ve anne babası bakan yavrularıma bile takviye olsun diye veriyorum hem çabuk büyüyorlar hemde ölmüyorlar. Kesinlikle diger mamalar gibi kursakda hasara el vermiyor olurki kursakda tıkanma oldu ozaman sarı darı ve bugda ile bir süre elle bakın 3 günde düzelir yine mama verebilirsiniz.

Dışkısı ishal gibi gelebilir yavruların ve kırmızısımsı gelebilir korkmayın kuşunuz ishal olmamış sadece mamanın etkisidir. Bu mama piyasadaki diğer önerilenlerden çok iyi bilginiz olsun deneyin derim:)

Not:Şuan yavru elimde olmadığından yavruya verme halini çekemedim ilerleyen zamanlarda o resimlerde gelecek.

Last edited: 26 Eylül 2016
  2. furkanahmet

furkanahmet Member Üye

faydalı bilgiler sağolun

3. ibo

ibo Active Member Üye

paylaşımın için teşekkür ederim.

4. hasan63urfa

hasan63urfa New Member Üye

Paylaşımın için teşekkür ederim. Emeğine sağlık kardeşim. Şanlıurfadan selamlar hasan

5. guvercinurfa

buda şırınga ile verme yöntemi dikkatli bakınız

6. guvercinurfa

7. guvercinurfa

8. guvercinurfa

9. guvercinurfa

palet yemin sulanmış hali