muhabet kuşu salması

Konusu 'Muhabbet Kuşları' forumundadır ve urfalıfatih tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

Ortak bir kafes projemi evde yürüttüğümden bitiremedim.
    Bugün biraz musait olduğumdan yakında kendiminde yapacağı bir projeyi sizinle paylaşmak istedim
    Kullanacağınız plakalar laminatlı olursa temizliği daha kolay olacaktır.
    Malzeme olarak sunta kullanmamanızı tavsiye ederim. Malum sunta Rutubete karşı dayanıklı değildir.
    Ağaç veya MDF bulabilirseniz birde üstünde laminat kaplı olursa tam süper olur.
    Malum elimizde bir bezle kapakları rahtlıkla sileriz. Daha hijyen olması için.

KAFES ÖLÇÜLERİ
    YÜKSEKLİK : 200 CM ( 2M )
    GENİŞLİK : 100 CM ( 1M )
    DERİNLİK : 70 CM

BU ÖLÇÜLERİSİZ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ.
    İŞTE BENİM NACİZHANE SALMA PROJEM. İNŞALLAH YAKINDA GERÇEĞİNİDE GÖRÜRÜZ BURADA

BURADA KAFESİN GENEL DETAYLARINI ANLATMAYA ÇALIŞTIM. TABİ BUNLAR SADECE BENİM FİKRİM.
    EMİNİMKİ ARAMIZDA DAHA İYİ FİKİR ÜRETECEK ARKADAŞLAR MEVCUTTUR.

umarım beğenmişsinizdir. Fikirlerinizi bekliyorum
    Yalnız şimdi size bir önerim var.
    Eğer evde dolabınız varsa onu komple ayırın.
    Sonra bir mobilya aksesuarı satan bir yere gidin.Ordan bağlantı menteşelerinden alın. Bir çok çeşidi göreceksiniz. hangisi sizin kolayınıza geliyorsa ondan alın.
    Oldu ya yarın birgün taşınacaksınız fazla sıkıntı çekmeden bağlantı civtalarını gevşeterek plaka plaka taşır gittiğiniz yerede rahatlıkla kurarsınız. Taşıma derdide olmaz. Eğer bu işte çivi kullanırsanız. Sökme takma işlemlerinde yalama olacaktır. Malum ağaç yoğunluğu az olan bir malzemedir.
    Çekmece işinide yapamıyorsanız. Koymayın. altına bir naylon serin.
    Zemine sağa ve sola iki tane çıta çakın biraz yükseklik yapsın. sonra üstüne tel kafesi yerleştirin. sonra altına naylon veya plastik bir şey yerleştirin.

Bu arada kapaklara kapı açabiliyorsanız açın. Ben gerek görmediğimden açmadım. Maliyetli olur diye.
    Tel kafesi herhangi bir malzemeciye giderek tedarik edebilirsiniz.

alıntıdır.

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

güzelmiş valla paylaşım için tşkler fatih kardeşim

Sayfayı Paylaş