kene bit at sinegi

Konusu 'İç ve Dış Parazitler' forumundadır ve sabani07 tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. sabani07

sabani07 Member Üye

selamün aleykum kuşlarımda at sineği gibi kene gibi bit gibi birşeyler gözlemiyorum duş almaları icin legen aldım yıkansınlar diye yıkandılar ama tam olarak emin degilim kaybolduguna haşerelerin gittigine emin olmam gerekli örümcek gibi o kuştan o kuşa sıcrıyor bir sinek var nedir bu bilmiyorum bu durumda bit ilaci yada bunları öldüren ne ilaclar var ....... ben banyo sularına sirke döktüm öyle kendim elimle yıkaadım kuşları sirkenin faydası olur diye biliyorum... görüşleriniz nedir bu konu ile ilgili saygılar........

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

bu linkteki ilaçları uygulayınız. ayrıca elma sirkesi koyunuz banyo sularına zamanla ölecektir o bitler keneler

http://www.guvercinrehberi.com/konu-bit-kene-kil-kurtu-vb-guvercin-asalaklari?pid=44425#pid44425

3. sabani07

sabani07 Member Üye

bende elma sirkesi koydum fehmi bide kuşların üstlerine sürdüm elimle kokusu bile keneleri YOK eder İNŞALLAH elma sirkesinin faydasını yıllar önce 20 sene önceden aklımda kalmış ugyguladım İNŞALLAH faydası olur

4. guvercinurfa

faydası çok oluyor bende uyguluyorum

5. sabani07

sabani07 Member Üye

İNŞALLAH oluyordur ben kendim bazen kovayla yıkıyorum kuşları yıkanmazlarsa rahatlasınlar diye

6. guvercinurfa

öyle bişe yapma haftada iki kez yazın kışın ise 15 günde bir banyo yaptırın daha saglıklı ve kurumaları için salma dışında tutun biraz

Sayfayı Paylaş