kırma kuşlar özelliklerini yitirirlermi...?

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve p a r s tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. p a r s

p a r s New Member Üye

bu kuşları kırdırma denilen şey yani kırma ne kadar doğrudur ne kadar sağlıklıdır..?
    kırılan kuşun özelliklerinde ne gibi değişmeler olur..?
    kırma olan kuşda genelde hangi taraf baskın çıkar yani anasımı babasımı..?
    [hr]

bu konuda da bilgilerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

kırma kuş hiç saglıklı ve saglam bişe degildir. ama günümüzde özellikle filo ırkı besleyenler çok melezleşme yapıyorlar oda karışmada yigit kuş töresin diyedir.
    kırılan kuslar özellik itibari ile anne babadan mutlaka bişeler kapıyor ama gercek bir cinsmidir söylemek zor oluyor.
    kırma kuşlarda genelde baskın taraf pek nadirdir. ama gözlemlerim dogrultusunda eger dişi kus iri ve bacaklı bir kus ise yavru mutlaka anneye cekiyor.
    3 sorununda kısa özeti

3. p a r s

p a r s New Member Üye

teşekkür ederim bilgiler için

4. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

kısaca özünü kaybetmettir bu nedenle hayır gelmez...

5. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

bu kırma kuş üretenler yüzünden çogu ırkımız kaybolma tehlikesinde insan neden bir postayla fişekli dediğimiz oyun kuşunu eşletirirler hala anlayamıyorum onlardan gelecek olan yavrudan ne beklenir.. bence değişik ırk kuşları eşlemek dogru değil bu sebebden her kuşcu şimdi ahhhh eski kuşlarım diye sızlanmaktadır.ama bunun sebebi yine bizleriz...bu yanlışdan dönmediğimiz sürece şimdi begenmediğimiz kuşları bile arayacagız....

6. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

kırmalardan ne istiyonuz yaw:D

7. AHMET ESEN

bişe istemiyoruz zaten ne isteyebilirzki :D :D

8. mehmet boran

mehmet boran Member

kırdırma zar atmak gibi bişey zarlar elindedir ama yerde ne geleceği belli değildir atarsın ya hep yek ya düşeş buda başka bi yorum:=)

9. AHMET ESEN

aman heryekde lazım değil düşeşde sonuçta kırma..

10. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

Sayfayı Paylaş