KÜMESİM -- ZeYNaL YöRüK -- VE YAPIM AŞAMASI

Konusu 'Salma Resimleri' forumundadır ve enes yörük tarafından 13 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. enes yörük

enes yörük New Member Üye

evet arkadaşlar zorlu etap başlıyor ve kümes yapımına başlıyorum... ilk olarak resımde gordugunuz gibi eski kümesimin yanına birketleri çekmeye başladık :) ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN :)

[​IMG][hr]
    veee başladık duvarları örmeye. sağolsun duvarı kuşçu bir arkadaş ördü. gerçi kümesimde arkadaşlarımın cok yardımları oldu. çatıyı yaparken duvarı örerken anlayacagınız her yerdeee.

[hr]
    [​IMG][hr]
    duvar örüldükten çatı monte edıldıkten ve kaba sıvada vurulduktan soraa Sıra yerini Alçıya bıraktı ve alçı çekmeye başlandı. alçı kümesin içini çok güzel açtı vallah :) tavsiye ederim... veee devam edıyoruz resimlere

[​IMG][hr]
    ve nihayet alçı bittikten ve kurudktan sora hırsızlara karşı her ne kdar bişey fayda etmesede işte bu resımde gordugunuz iki asma kilidi ve iki tanede İTO kilidi olan bu kapıyı yaptırıp taktırdım.

2. enes yörük

ve sıra geldiiii çatıya sıtrafor monte edip kumesı sıcaktn ve soguktan korumaya.

[​IMG][hr]
    sıtraforu monte ettıkten sora üzerine çin suntasınıda monte edip hem kümese hoş bir görüntü kazandırdım. hemde sıcak sovuk olayını böylelikle tavandan gelmeye karşı önlemiş oldum.

[​IMG][hr]
    kümes yapıyoz kolay değil illahı bi yerlerımıze bişe olacak ya :d

[​IMG][hr]
    abim ve arkadaşlar içerde çalışmalara devam ederken bende yemek yapma telaşesi içindeyim :d iş yapıyoz yoruluyoz dedık barı yemeğimizde emeğimize deycek bişe olsun :D

[​IMG][hr]
    yemek pişti ve artık yorulduk yemek molası verelım yani dimi :)

[​IMG][hr]
    oh beeeee nihayet kumes bitttti ve yorgunluk gözler önünde zaten. biraz böle dinlendıkten sora başladım kumesı temızleyıp kuşçuklarıma temız bır ortam hazırlamaya... yorgunlugum halımden anlaşılıyordur sanırım :) :)

[​IMG][hr]
    veeeeee NIHAYETT MUTLU SONNNNN kuşlarım yenı yerlerıne kavuştular. bir kaç gün kumese acemılık ceken kuşlarım şuan itibari ile yenı yerlerıne çok ısınmış olup hepsi yumurta üstünde yatmaktadırlar. YAYINDA VE YAPIMDA EMEGI GEÇEN HERKESE THANK YOU :) :) :)

[hr]

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

çok güzel bir çalışma olmuş gerçekten emek verilmiş sağlıklı bir kümes enes bey zeynal bey emeginize sağlık cidden çok güzel olmuş harika kapısı filanda sağlam 2 ayaklı kedi zor gelir inş hiç gelmez:)

4. enes yörük

Sağol fehmi teşekkür ederim. çok emek sarfetttık çokk :) valla ellerım ayaklarım kac gun tutmuyordu artık çalışmaktan :d basıt gorunuyor ama cok yorucu kolay değil. ama oldumuda ıyısı olsun ıstedım.

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

bence iyiden öte olmuş hayrını gör

6. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

çok güzel olmuş hayırlı olsun...

7. YaKuP43

YaKuP43 New Member Üye

Elinize sağlık..çok güzel olmuş..

8. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

hayırlı olsun zeynalım çok güzel olmuş..

9. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

enes bey paylaşımınız için teşekkürler

10. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Ellerinize sağlık çok emek harcamışsınız, kuşlarınızda çok güzel, paylaşım için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş