Güvercinleri de mezarının başında

Konusu 'Basında güvercin' forumundadır ve serhanbelli tarafından 18 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

"Güvercinler mezardan ayrılmıyorlar"

Antalya'da geçen ağustos ayında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen 19 yaşındaki Ahmet Karacan'ın ailesi, güvercinlerini mezarlığa taşıdı.

Kentin Kanal Mahallesi'nde oturan Ahmet Karacan, çıkan kavgada 7 bıçak darbesiyle öldürüldü. Hayat dolu mizacı, spora olan tutkusu ve hayvan sevgisiyle tanınan Ahmet Karacan, hayattayken müstakil evlerinin çatısında güvercin besliyordu. Yaşamını yitirdikten sonra Ahmet'in güvercinleri ve bazı eşyası arkadaşlarına dağıtan baba Metin Karacan, 3 güvercini de her gün ziyaret ettikleri mezarın başındaki çam ağacına bir yuva yaparak Uncalı Mezarlığı'na taşıdı. Oğullarının mezarını her gün ziyaret eden Karacan Ailesi fertleri, güvercinlerin suyunu ve yemini de düzenli olarak verdi. Buraya alışan güvercinler Ahmet'in mezarının başından ayrılmıyor. Metin Karacan'ın iş arkadaşı Can Gavas, şaşkınlığını dile getirerek, "İlk duyduğumda inandırıcı gelmemişti. Sonra merakımdan her gün mezara gelmeye başladım, baktım güvercinler mezardan ayrılmıyorlar" dedi.

http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=215753

Müge AYYILDIZ -Süleyman EKİN /ANTALYA -DHA

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun kus sevgisi bir başka

Sayfayı Paylaş