güvercin fiyatları

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve urfalıfatih tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

Güvercinlerin fiyatları son zamanlarda neden bukadar arttı hangi ırkdan kuş sorsak 10 bin tl ve üzeri fiyat istiyorlar ve o istedikleri fiyattaki kuşlarda o parayı etmezler. Bu yurt dışı sevdasından olabilirmi? Türkiyede iyi kuş kalmadımı o yüzdenmi fiyatlar yüksek?

Bence üreticilerin menfaat sağlamak için bilerek fiyat yükseltmeleri ve kötü kuşu bile iyi gösterip iyi paralara satmak çabasıdır ve buda bir nevi süpükülatörlüktür.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

türkiyede kuş kalamasından değil sanal alemde bazı uyanıklar çıktı ellerindeki 5 kuruşluk kuşları anlamayanlara veya yeni başlayanlara tikledikleri için çok uçuk piyasa oluştu aklı başında biri kuçcunun kuşunu alır kuşcu adamda zaten paraya bakmaz yeni yetme kuşcular paraya bakar kuşlarıda 5 kuruş etmez hepsi toplama kuş ticari amaçlı beslenen kuş ne nesil var ne damar ama eder bir araba fiyatı yazık paza kolay kazılmıyor zaten yakında özellikle filo guvercin fiyatları hakkında bir yazı yazıcam herkes okusun kazık yemesin

3. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

sizlere dün yaşamış oldugun bir olayı anlatmak istiyorum; dün bir arkadaşımın vesilesiyle bir dama misafir oldum ve güzelce agırladılar sağolsunlar, gittiğim damda çok güzel isimli kuşlar vardı bazı kuşlar dikkatimi çekti ( şami,kara müsevvet ve sarı meverdi ) bu kuşları sordum ve bana verilen cevap şu oldu bu kuşların babaları festivallerde birinciliği olan kuşların yavruları dediler o anda fiyatları nedir diye sordugumda aldıgım cvp meverdi için 2000tl şami 1500tl k.müsevvetede 1500tl çekti :D bende şunu dedim o arkadaşıma kardeş sen ne satıyorsun bunlar altın sıcıyorlar hemen koy kutuya götüreyim dedim adam bozuldu böyle söyleyince belki biraz agır bir söz oldu ama dayanamadım... Sizce ayıp etmişmi oldum ??????

4. guvercinurfa

yok iyi demişsin zaten herkes başladı festivalde birinci olan kuşların yavrusu demeye yok abicim yok çogu iyi kus degil traşlı zaten şamıda kanat 12 12 beyaz olan kuş birinci olmustu küpesi traşlı o kusun yavrusu nasıl oluyorda o fiyat ediyor ben size yemin ediyorum daha iyilerini burda 150 tl alırsınız söylemesi ayıp bir göv nakıslı aldım 20 tlye onun yavrularına simdi 1000 tl veriyorlar demekki kusun damarı önemli dış görünüşü degil dış görünüşü belki 5 tl etmez ama ben cok memnunun:D ya serhan 3 kus 5 milyarmı çok abartı doganla bende bir dama cıktım adam sarı meverdi dişiye 2,500 milyar dedi kusun boyu bango kadardı bacaksız tepesiz sırtı cok sarı altı sarı öyle meverdi urfa mezatında 15 tl dolu alan yok ama adam festival adı altında 2,500 diyor bahane hazır bu yavrunun damarı iyi tamam damarı iyide biz iyi kus bulup ucuz aldıgımızda niye kötü diyorsunuz damarı belli degildir diyorsunuz? sonrada yavru sat diye yalvarıyorlar. ben karısmacı adamım iyi kus beslerim ama o fiyatlarıda vermem çünkü saçmalıyorlar alım gücü ile alakası yok tirilyonluk adamda olsa kimseyi zengin edip enayi sınıfına girmem. eskiden bagdadılara yem atmazlardı simdi altın pisliyormus gibi herkesi bir bagdadı sevdası aldı bagdadıların soyu kırıla kırıla ne halde geldi herkes simdimi bagdadıya sahip cıkıyor deger arttı diyemi sahip cıkıyor eskiden akılları nerdeydi. bence kusculuk bir hobidir sevdadır soytarlık degildir ama ortalık soytarı dolmus

5. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

tam içimden geçenleri yazmışsın fehmi başka söze ne hacet..

6. guvercinurfa

napim ahmet çok kızıyorum artık

Sayfayı Paylaş